Citroën C5 X

Citroën C5 X spája eleganciu sedanu, dynamiku kombi a vyvýšený posed SUV. Dostupný je v plug-in hybridnej a benzínovej verzii. Vyberte si!

Citroën C5 X  ODVAHA A TECHNOLÓGIE

  C5 X Plug-in Hybrid

  Citroën C5 X Plug-in Hybrid je vhodný na väčšinu každodenných jázd, ponúka plynulé a dynamické jazdenie s:

  • Spaľovací motor s výkonom 180 koní a elektromotor s výkonom 81,2 kW (110 k) pre kombinovaný výkon 225 k a kombinovaný krútiaci moment 360 Nm.
  • 4 jazdné režimy: Electric, Hybrid, Komfort a šport.
  • Dojazd až 63 km, tichá jazda s nulovými emisiami CO2 v rýchlosti až 135 km/h v elektrickom režime.
  Keď na zem príde pokoj.

  Citroën C5 X spája odvážny dizajn, eleganciu sedanu, dynamiku a praktickosť kombi s atribútmi ochrany a robustnosti SUV. Poskytuje skutočný pokoj vďaka programu Citroën Advanced Comfort® s kabínou hodnou salónika. Na zjednodušenie vášho života na palube ponúka Citroën C5 X pokročilé technológie pre poloautonómnu jazdu a nové komunikačné rozhranie na 12” HD dotykovom displeji s rozpoznávaním hlasu.

  Unikátny dizajn

  POZVÁNKA NA CESTY

  Interiér nového modelu Citroën C5 X, navrhnutý v štýle salónika, pôsobí vďaka štedrým proporciám a ostrým líniám veľmi priestranným dojmom a prezrádza prítomnosť mnohých technológií.

  Kultivované povrchy a zmysel pre najmenšie detaily navodzujú pocit psychickej pohody. Priestor oplýva ešte väčšou ľahkosťou a eleganciou vďaka mnohým dielom, ktoré vplyvom nepriameho osvetlenia vyzerajú, akoby sa vznášali.

  Sedadlá Advanced Comfort v novom modeli Citroën C5 X definujú štandard pohodlného sedenia a cítite sa v nich ako doma v obývačke. Vďaka špeciálnej výplni, ktorá pripomína doplnkový matrac, pôsobia jedinečne prívetivým dojmom a sú komfortné už na pohľad. Textília s vysokou hustotou a zosilnená štruktúrovaná pena zabezpečujú pohodlnú polohu a komfort aj pri dynamickej jazde, vďaka čomu sa cítite uvoľnene aj po tých najdlhších jazdách.

  Jedným z hlavných cieľov, ktoré si automobilka Citroën stanovila pri navrhovaní modelu C5 X, bola priestrannosť. Pohodlné sedadlá a jednoduchá palubná doska vytvárajú v prednej časti kabíny obrovský, otvorený životný priestor.

  Výnimočným priestorom na nohy, komfortnou šírkou a veľkorysým miestom nad hlavami pozýva každého cestujúceho, aby sa pohodlne usadil a odpočinul si. Skutočné pozvanie na cesty v dokonalom pohodlí.

  Nový Citroën C5 X má veľkorysý batožinový priestor navrhnutý v štýle vozidiel kombi, ktorý sa môže pochváliť širokým hranatým otvorom, nízkou nakladacou hranou a rovnými bočnými stenami. Okrem toho môžete zadné sedadlá sklopiť úplne do roviny s podlahou.

  Súčasťou dverí batožinového priestoru je zabudovaný kryt batožinového priestoru, ktorý uľahčuje nakladanie a skryje čokoľvek, čo prevážate. Elektricky ovládané dvere batožinového priestoru disponujú funkciou bezdotykového ovládania, aby vás ich otváranie či zatváranie nezaskočilo.

  MOTORIZÁCIE

  Model C5 X Hybrid, vhodný na každé použitie, spája všetky výhody čisto elektrického pohonu pri každodennom používaní, vďaka elektromotoru s výkonom 81,2 kW, a potrebného dojazdu, ktorý pri dlhších cestách zabezpečuje zážihový motor PureTech 180 so systémom Stop/Štart spĺňajúci normu Euro 6.3. Táto technológia prináša emisie CO2 od 29 g/km (v rámci cyklu WLTP).

  Elektrická automatická prevodovka ë-EAT8 zaručuje pozoruhodnú plynulosť a pôsobivý zážitok z jazdy s krútiacim momentom 360 Nm na požiadanie.

  Nový Citroën C5 X má vo výbave vysokovýkonné a úsporné zážihové motory schválené podľa normy Euro 6.3, pričom si môžete vybrať agregáty PureTech 130 alebo PureTech 180, v oboch prípadoch so systémom Stop/Štart.

  Ešte plynulejšie používanie modelu C5 X a viac vnútorného pokoja prináša automatická prevodovka EAT8.

  Mám záujem o toto vozidlo