Citroën C5 X Plug-in Hybrid

Okrem benzínovej verzie ponúka model C5 X aj hybridný variant prispôsobený na každé použitie, na ktorom môžete slobodne a neobmedzene jazdiť počas všedných dní, ako aj pri neočakávaných cestách. Citroën C5 X Plug-in Hybrid ponúka technologicky vyspelé a moderné riešenie elektrickej mobility v záujme vyššieho komfortu a všestrannejšieho využitia: mobilitu v triede e-Comfort.

Citroën C5 X Plug-in Hybrid  ODVAHA A TECHNOLÓGIE

  C5 X Plug-in Hybrid

  Citroën C5 X Plug-in Hybrid je vhodný na väčšinu každodenných jázd, ponúka plynulé a dynamické jazdenie s:

  • Spaľovací motor s výkonom 180 koní a elektromotor s výkonom 81,2 kW (110 k) pre kombinovaný výkon 225 k a kombinovaný krútiaci moment 360 Nm.
  • 4 jazdné režimy: Electric, Hybrid, Komfort a šport.
  • Dojazd až 63 km, tichá jazda s nulovými emisiami CO2 v rýchlosti až 135 km/h v elektrickom režime.
  Keď na zem príde pokoj.

  Citroën C5 X spája odvážny dizajn, eleganciu sedanu, dynamiku a praktickosť kombi s atribútmi ochrany a robustnosti SUV. Poskytuje skutočný pokoj vďaka programu Citroën Advanced Comfort® s kabínou hodnou salónika. Na zjednodušenie vášho života na palube ponúka Citroën C5 X pokročilé technológie pre poloautonómnu jazdu a nové komunikačné rozhranie na 12” HD dotykovom displeji s rozpoznávaním hlasu.

  Unikátny dizajn

  POZVÁNKA NA CESTY

  Interiér nového modelu Citroën C5 X, navrhnutý v štýle salónika, pôsobí vďaka štedrým proporciám a ostrým líniám veľmi priestranným dojmom a prezrádza prítomnosť mnohých technológií.

  Kultivované povrchy a zmysel pre najmenšie detaily navodzujú pocit psychickej pohody. Priestor oplýva ešte väčšou ľahkosťou a eleganciou vďaka mnohým dielom, ktoré vplyvom nepriameho osvetlenia vyzerajú, akoby sa vznášali.

  Sedadlá Advanced Comfort v novom modeli Citroën C5 X definujú štandard pohodlného sedenia a cítite sa v nich ako doma v obývačke. Vďaka špeciálnej výplni, ktorá pripomína doplnkový matrac, pôsobia jedinečne prívetivým dojmom a sú komfortné už na pohľad. Textília s vysokou hustotou a zosilnená štruktúrovaná pena zabezpečujú pohodlnú polohu a komfort aj pri dynamickej jazde, vďaka čomu sa cítite uvoľnene aj po tých najdlhších jazdách.

  Jedným z hlavných cieľov, ktoré si automobilka Citroën stanovila pri navrhovaní modelu C5 X, bola priestrannosť. Pohodlné sedadlá a jednoduchá palubná doska vytvárajú v prednej časti kabíny obrovský, otvorený životný priestor.

  Výnimočným priestorom na nohy, komfortnou šírkou a veľkorysým miestom nad hlavami pozýva každého cestujúceho, aby sa pohodlne usadil a odpočinul si. Skutočné pozvanie na cesty v dokonalom pohodlí.

  Nový Citroën C5 X má veľkorysý batožinový priestor navrhnutý v štýle vozidiel kombi, ktorý sa môže pochváliť širokým hranatým otvorom, nízkou nakladacou hranou a rovnými bočnými stenami. Okrem toho môžete zadné sedadlá sklopiť úplne do roviny s podlahou.

  Súčasťou dverí batožinového priestoru je zabudovaný kryt batožinového priestoru, ktorý uľahčuje nakladanie a skryje čokoľvek, čo prevážate. Elektricky ovládané dvere batožinového priestoru disponujú funkciou bezdotykového ovládania, aby vás ich otváranie či zatváranie nezaskočilo.

  NABÍJANIE

  Pre Citroën C5 X Plug-in Hybrid je charakteristické veľmi jednoduché nabíjanie:

  • Nabíjacie káble sú uložené vo vyhradenom priečinku pod podlahou batožinového priestoru.
  • Súčasťou krytu nabíjacej zásuvky, umiestneného na ľavej stane vozidla vzadu, je LED indikátor, ktorý sleduje proces nabíjania. Môžete si ho zobraziť aj na diaľku v aplikácii My Citroën.
  • Počas jazdy v elektrickom režime sa pod vnútorným spätným zrkadlom v strede rozsvieti modrá kontrolka, ktorá je zvonka jasne viditeľná, aby ju bolo dobre vidieť v premávke, najmä v mestských centrách s obmedzeným prístupom.
  • Na dotykovej obrazovke alebo v aplikácii My Citroën môžete nabíjanie naprogramovať, aby ste napríklad využili nižšie sadzby mimo špičky.

  V závislosti od svojich potrieb máte k dispozícii niekoľko riešení na nabíjanie modelu Citroën C5 X Plug-in Hybrid ako na cestách, tak aj doma:

  • Nástenná nabíjačka: Pomocou voliteľného kábla režimu 3 sa akumulátor nabije z 0 na 100 % za 3 hodiny 25 minút (16 A) a pomocou voliteľnej palubnej nabíjačky s výkonom 7,4 kW za 1 hodinu 40 minút (32 A).
  • Nástennú nabíjačku, ktorá je dostupná na verejných komunikáciách a niektorých parkoviskách, si môžete nechať namontovať aj doma.
  • Zosilnená zásuvka Green’Up (14 A): Pomocou voliteľného zosilneného kábla režimu 2 sa akumulátor nabije za 3 hodiny 55 minút.
  • Štandardná domová zásuvka (8 A): Pomocou štandardného kábla režimu 2 sa akumulátor nabije na 100 % za 7 hodín 5 minút.

  Mám záujem o toto vozidlo